CrokoClub Forum Index

Fjale te Urta

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga Emi prej Tue Feb 17, 2009 12:08 am

I VARFERI KERKON DICKA KURSE KERNACI I DO TE GJITHA


_________________
dark road 2 heaven
avatar
Emi
Sweet Voice
Sweet Voice

Female Numri i postimeve : 602
Age : 28
Registration date : 08/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga Chaos prej Tue Mar 03, 2009 12:45 am

Jeta ka shijen qe i jep.

_________________
When life hands you lemons, ask for salt and a bottle of tequila
avatar
Chaos
Dangerous minds
Dangerous minds

Male Numri i postimeve : 1005
Location : Europe
Registration date : 25/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga Emi prej Fri Mar 20, 2009 12:33 am

Kur nxjerr sekretin e shokut je i pabese, kur nxjerr sekretin tend je budalla.

_________________
dark road 2 heaven
avatar
Emi
Sweet Voice
Sweet Voice

Female Numri i postimeve : 602
Age : 28
Registration date : 08/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga Emi prej Fri Mar 20, 2009 12:45 am

Dy gjera deshiron nje burre i vertete:rrezikun dhe lojen. prandaj ai deshiron gruan, sepse ajo eshte loja me e rrezikshme.

_________________
dark road 2 heaven
avatar
Emi
Sweet Voice
Sweet Voice

Female Numri i postimeve : 602
Age : 28
Registration date : 08/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga Chaos prej Mon Mar 23, 2009 11:33 pm

1965 - In the Bob Dylan song "Outlaw Blues" Ford is named in the line, "Well I look like a Robert Ford/But I feel just like a Jesse James".

_________________
When life hands you lemons, ask for salt and a bottle of tequila
avatar
Chaos
Dangerous minds
Dangerous minds

Male Numri i postimeve : 1005
Location : Europe
Registration date : 25/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga Croko prej Sat Apr 25, 2009 12:31 am

As me miq e as me armiq, gojën mos e fëlliq

_________________

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi


CrokoClub@hotmail.com
avatar
Croko
Shqiptar Krenar
Shqiptar  Krenar

Male Numri i postimeve : 1056
Age : 38
Location : Shkoder
Registration date : 25/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga Leon prej Sat Apr 25, 2009 1:21 pm

Babanë e mirë nderojë, babanë e keq duroje
avatar
Leon
Postues Kryesor
Postues Kryesor

Male Numri i postimeve : 104
Registration date : 04/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga kapo prej Thu Jun 18, 2009 1:13 am

Atdheu

-Balta -- m'e embel se mjalta. Vlore
-Bije vendi -- pike ergjendi. Berat
-Çdo hi ne vatren e ti. Jug
-Dheu yt te ngreh. Drenice-Kosove
-Ma mire me luejte nga mendja, se nga shpia. Guci
-Mbroje atdhene si shqipja folene. Shkoder
-Shqiponja fluturon ne qiell, po folene e ben
ne toke. Laberi
-Bese e shqiptarit -- si purteke arit. Jug
-Tosk e gege -- peme nga nje dege. Gjirokaster
-Shqiptari shqiptarit nuk ka c'i mburret
per trimeri. Skrapar

Trimeria

-Ai qe ska zemer, ska as thember. Jug
-A rrohet me zemer te lepurit? Jug
-Asht kollaj me ia pre bishtin ujkut te
vrame. Shkoder
-Burri o te fal, o te var. Gjirokaster
-Burri te mbyt, a te fal; I ligu as te mbyt,
as te fal. Shkoder
-Dyfeku pa fisheke tremb dy veta. (ate qe po afroet the ate qe po mban rroje) Vlore
-Dyfek qe te vrase vete nuk ka. Myzeqe
-Dhelpres me dhelperi, ujkut me trimeri. Jug
-Frikacakun e rrahin e ai thote: "Qello dhe nje here, pa te shoc!". Vlore
-Kurajua te nxjerr faqebardhe. Vlore


Liria

-Ai qe nderton me djerse, mbron me gjak. Jug
-Cdo njeri eshte mbret ne shtepine e tij. Jug
-Fikut ulet i hyp kushdo. Kruje
-I buti -- i humti. Jug
-Liria i ka rrenjet ne gjak. Jug
-Liria vjen kur s'I druhesh vdekjes. Berat
-Ma mire me kone ni dite e sokol, se njiqind vjet e orl. Veri
-Mos u fshi si miza nen bishtin e kalit. Korce
-Me mire te vdesesh me kembe, sesa te jetosh me gjunje. Berat
-Nuk rron peshki pa uje. Kosove
-Sekush fisheket I man per vete. Fier
-Sigjithcili ne punen e tij eshte zot. Jug

Besa

-Besa asht ma e forte se vdekja. Kruje
-Amanetin nuk e tret dheri. Skrapar
-Fjala -- si njala. Veri
-Ku eshe shpresa, atje eshte
edhe besa. Gjirokaster
-Ma zor a m'u ru pej mikit, se pej anmikit. Kosove
-Po nuk e pate te ligen brenda, s'te vjen
nga jashte. Vlore
-Muri luan, besa s'luan. Jug
-Thika te ve poshte, s'te ther; mynafiku
te grin. Devoll
-Si te kesh bes, nuk je fukara. Lure/Diber
-Piviti rrezon qyteteze. Jug
-Nga del fjala, del the shpirti. Jug

Sinqeriteti

-Dielli, edhe kur ka re, ndrit. Gjirokaster
-C'ma ka zemra, ma qit vena. Shkoder
-Difton fmija, c'ka shtepia. Veri
-Duhet ndarre kashta nga kokrrat. Vlore
-Duket zogu qe ne ve. Jug
-Dhia I ka vitet ne brire. Laberi
-E verteta rri si vaji mbi uje. Veri
-Guha e huj te lidh ne kuj. Kosove
-Gjarperi ecen dhe fshin gjurmet me bisht. Korce
-Jo prapa gishtit. Gjirokaster
-Kur s'e arrin macja mishte, I qelbet. Jug
-Kush di me lavdue, din edhe me cpife. Kruje

Rinia dhe Pleqeria

-Akoma vazhdon te qethesh me shelege?. Vlore
-Doli trendafili, mbeten manushaqer. Jug
-Fjala e plakut, e pushka e djalit. Kruje
-Kali plak te len barren ne rruge. Veri
-Kercejne kecerrit, kercen edhe cjapi. Jug
-I riu I ka mende si fruri. Kruje
-I riu ka fuqi, plaku mencuri. Jug
-Kollomioqi me I ri qet buken mete amel. Shkoder
-Plehu I vjeter eshte me I ndezur. Korce
-Pleqeria vjen me shoke. Jug
-Zemer kam, po kembe skam. Jug
-Syri mjegulluar, mosha e shkuar. Gjirokaster

_________________
I Always Tell the Truth Even When I Lie
avatar
kapo
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 329
Location : Aty ku jetohet me mir
Registration date : 26/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te Urta

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi