CrokoClub Forum Index

Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Shko poshtë

Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga Daku prej Tue Nov 04, 2008 8:30 pm

1: Per ta ditur se sa veta kam ne Privat ..
///say $query(0)

2: Per ta Ditur ne Sa KanaLe jam
///say $chan(0)

3: Per ta par listen e personave qe kam ne Privat
///say $query(1) şquery(2) etj.

4: Si mund ta shikoj Hostin dhe Ip'in tim pa bere Whois
///say $ip
///say $host

5: Per ta par ne cilen irc server jam ..
///say $server

6: Per ta par emrin e Networkut qe jam ..
///say $network

7: Ca dite eshte Sot?
///say $day

8: Dita/ora/dhe Viti si mind ta shikoj ..
///say $fulldate

9: Dua ta di vetem Oren
///say ştime

10: Ka ndonje komand per ta par cfar windowsi po perdor ..
///say $os

11: Per ti ditur modet qe po perdore(user Modes)
///say $usermode

12: Per ti par modet e Kanal..
///say $chanmodes

13: Dua qe Nickat qe jan ne KanaL te nderrojne Ngjyre sekond per sekond
/timerx-mas 0 0 /cline şrand(2,15) şchan şrand(1,şnick(#,0))\ (Shenim:Ndalohet me komanden /timers off )
avatar
Daku
Cun Flori
Cun Flori

Numri i postimeve : 7
Registration date : 14/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga JoKeR prej Tue Dec 09, 2008 8:13 pm

te bukura

_________________
I Will Have My Vendetta , In This Live Or The Next
avatar
JoKeR
Vendetta
Vendetta

Male Numri i postimeve : 896
Age : 25
Location : Darkness
Registration date : 26/11/2008

http://www.crokoclub.tk/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga Beko prej Fri Dec 12, 2008 9:19 pm

1-sh fare kto plako Very Happy

_________________


avatar
Beko
Moderator
Moderator

Male Numri i postimeve : 154
Age : 27
Location : Tirana
Registration date : 01/12/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga JoKeR prej Sat Dec 20, 2008 10:11 pm

po nai komand per te mos lejuar mesazhet me prv ka???????????

_________________
I Will Have My Vendetta , In This Live Or The Next
avatar
JoKeR
Vendetta
Vendetta

Male Numri i postimeve : 896
Age : 25
Location : Darkness
Registration date : 26/11/2008

http://www.crokoclub.tk/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga DeLiCiouS prej Thu Dec 25, 2008 4:28 pm

mylle pv Very Happy
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga JoKeR prej Thu Dec 25, 2008 6:22 pm

Razz:P:P:P:P

_________________
I Will Have My Vendetta , In This Live Or The Next
avatar
JoKeR
Vendetta
Vendetta

Male Numri i postimeve : 896
Age : 25
Location : Darkness
Registration date : 26/11/2008

http://www.crokoclub.tk/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga Croko prej Mon Jun 01, 2009 5:12 pm

/umode2 +D Kjo esht te bllokosh pv


nese perdore mirc


nese perdorni java ignore all

_________________

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi


CrokoClub@hotmail.com
avatar
Croko
Shqiptar Krenar
Shqiptar  Krenar

Male Numri i postimeve : 1056
Age : 38
Location : Shkoder
Registration date : 25/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga ELIN prej Mon Jun 01, 2009 10:44 pm

gjithashtu dhe
/mode nick +R
kjo komand ndalon bisedimin e nickname jo te rregjistruar ne privatin tuaj !

_________________

WwW.CrokoClub.Com


avatar
ELIN
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 557
Age : 34
Location : ATHIN
Registration date : 03/10/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga DeLiCiouS prej Fri Jun 05, 2009 6:49 pm

ja duken chatistet Very Happy
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga Croko prej Fri Jun 05, 2009 8:41 pm

rance... mos u ngaterro ish chatist une...

ndersa per komanda i kam harru !! Laughing

_________________

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi


CrokoClub@hotmail.com
avatar
Croko
Shqiptar Krenar
Shqiptar  Krenar

Male Numri i postimeve : 1056
Age : 38
Location : Shkoder
Registration date : 25/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga DeLiCiouS prej Wed Jun 10, 2009 4:56 pm

ish dhe un Razz po komandave sja kam pas haberin noiher hapja bllokun Razz
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urdhoni Disa Komanda te Lezetshme

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi