CrokoClub Forum Index

Per te shtuar Admin ose Oper

Shko poshtë

Per te shtuar Admin ose Oper

Mesazh nga Daku prej Tue Nov 04, 2008 8:37 pm

Si Fillim duhet te Hyni ne TeLnet dhe me Coden e Par qe e keni posht duhet te Hyni ne Opers.conf ,

cd Unreal3.2
pico opers.conf


Mbas se te Hyni ne Opers.conf Kodin e poshtem ngjiteni ne nje vend Bosh ,

oper Nick {
from {
userhost *@*;
};
password "password";
flags OorehwcLkbtBnW^Hv;
class clients;
maxlogins 1;
swhois "";
};


Nick: ne vend shkrimit Nick Shkruni emrin (Nickun) e personit qe deshironi ta shtoni per Oper
Password:kurse aty ku shkrun Password shkruni fjalkalimin(passwordin e personit
Mas se i mbarojme te gjitha kto kodet e siperme i bejme Save [ ctrl +x +y ] dalim dhe i vazhdojme Komandat e poshtme nga mIRc nga Serveri,

/Rehash
/os oper add Nick


Nese deshironi te Shtoni Admin Ndryshoni shkrimin Oper dhe vendoseni 'Admin' ,

oper Nick {
from {
userhost *@*;
};
password "password";
flags OAorehwgcLkKbZtBnGzW^Hv;
class clients;
maxlogins 1;
swhois "";
};


Nese deshironi per te Shtuar Network ,

oper Nick {
from {
userhost *@*;
};
password "password";
flags OoaArDRhwgcLkKbZtBnGNCzWHv*;
class clients;
swhois " 1is a 12Root Administrator";
};
avatar
Daku
Cun Flori
Cun Flori

Numri i postimeve : 7
Registration date : 14/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi