CrokoClub Forum Index

Receta nga me te ndryshmet,si ato shqiptare,dhe te huaja.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Receta nga me te ndryshmet,si ato shqiptare,dhe te huaja.

Mesazh nga Chaos prej Sun Nov 23, 2008 9:59 am

Receta nga me te ndryshmet,si ato shqiptare,dhe te huaja.

Kush do gatuaj sot,na tregoni i cike recetat Very Happy !!

_________________
When life hands you lemons, ask for salt and a bottle of tequila
avatar
Chaos
Dangerous minds
Dangerous minds

Male Numri i postimeve : 1005
Location : Europe
Registration date : 25/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Receta nga me te ndryshmet,si ato shqiptare,dhe te huaja.

Mesazh nga sexy_Lozonjare prej Mon Apr 06, 2009 2:50 am

hajt po gatuj vet e po thras croco chaos edhe at majmunen
8 ounce(s) orzo, preferably whole-wheat
1 cup(s) water
1/2 cup(s) chopped sun-dried tomatoes, (not oil-packed), divided
1 plum tomato, diced
1 clove(s) garlic, peeled
3 teaspoon(s) chopped fresh marjoram, divided
1 tablespoon(s) red-wine vinegar
2 extra-virgin olive oil, divided
4 boneless, skinless chicken breasts, trimmed (1-1 1/4 pounds)
1/4 teaspoon(s) salt
1/4 teaspoon(s) freshly ground pepper
1 frozen artichoke hearts, thawed
1/2 cup(s) finely shredded Romano cheese, divided
Chicken and Sun-Dried Tomato Orzo
avatar
sexy_Lozonjare
Nice Girl
Nice Girl

Female Numri i postimeve : 132
Age : 31
Location : Ne Syt e tu
Registration date : 06/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi