CrokoClub Forum Index

Bakllava Greke (Receta)

Shko poshtë

Bakllava Greke (Receta)

Mesazh nga Beko prej Wed Dec 03, 2008 7:32 pm

Nevojiten: 8 veze, 8 luge sheqer, 1 bakin, 1 pako grize, 8 luge qumesht, 24 luge arra te bluara, 18 luge vaj Sherbeti: 1 kg sheqer, 1 liter ujë.

Vezet tunden mire me sheqer,pastaj qitet vaji,qumeshti,arrat perzihen mire ne fund qiten bakini dhe griza,qitet ne tepsi te madhe dhe piqet ne temperatur te ngadalesuar nje ore,pasi te piqet e leni te ftohet,sherbeti i qitet i nxehet. Me ket embelesire mund te pini ndonje pije te gazirume,ose lengje.

_________________


avatar
Beko
Moderator
Moderator

Male Numri i postimeve : 154
Age : 28
Location : Tirana
Registration date : 01/12/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi