CrokoClub Forum Index

per greket,with love

Shko poshtë

per greket,with love

Mesazh nga Croko prej Sun Jul 26, 2009 2:22 am

CJAN ATA NE ATE BREG
UBUBUJA QEKAN GREK
KUJDES CUNA MOS JU KAPIN
SE PASTAJ JU RRUAJ TRAPIN

RA NJE SHI VENDIN E LAU
CPATI GREKU QE NA SHAU
KERKON TE NA ULI RRACEN
GREK O GREK TE Q**SHA RRACEN

MU TE KRYQI KU U LUTE
PANDEHE SE NA E FUTE
O HALEJA I HALESE
I PATURP E I PA BESE

CA USHTARE KUR PO KENDONIN
NE ORGAZEM PO KALONIN
SHANIN TURQ EDHE SHIPTAR
SDI PSE NDIHESHIN KRENAR?!

DHE I DONIN ZORRET TONA
PER OSHKURE PER NALLONA
PSE KESHTU O CIPEPLASUR
SHUM URREJTJE PASKE PASUR

ME NGADAL E ME AVASH
SA TE BEHET KECI DASH
JE I LUTUR TE NA HASH
CA PRODHON ZORRA E TRASH

O SURRATI MENALLONA
NUK I NXERR DOT ZORRET TONA
NDAJ RRI URTE NE ATE PRAK
SE KA BERE CECUA BICAK

PO NEVE JEMI KETU
ME TE VJETER DHE NGA JU
DHE SE CAJME TRAPIN HIC
KUR NA SHAN NJE PALO PIC

GREK O GREK O KRYE HORR
E NDJEN VETEN SUPERIOR
KE HARRUAR HISTORINE
VANGJEL ZHAPEN DHE ALINE

KISHTE ZHAPA NE OBORR
NJEMIJE GREKER SHERBETOR
KISH ALIU NE JANINE
FRONIN DHE VASILIQINE

KAPEDANET SHQIPETARE
ME FLORI DYFEKUN LARE
VEC ME KENGET E DYFEKUT
PAVARESINE I SOLLEN GREKUT

LIH OR LIH DUKE KENDUAR
POR HISTORIA ESHTE SHKRUAR
VULE E BARDHE MBI TE ZEZE
QE NGA VJOSA NE PREVEZE

SE NE JEMI KETU
ME TE VJETER DHE NGA JU
NDAJ MO LINI,HINGELLINI
SE CA BORXHE NA I KINI

HISTORIA E VERTETE
S'ESHTE VETEM DHJETE VJET
QE ERDHEM ATY TE JU
SE CA HALLE KISH KETU

PO HALLET TONA DO TE TRETEN
VEC KUJTIME DO TE MBETEN
PO DHE NE,O GREK DIKUR
TE DHAME BUKE E TE DHAM GRURE

NDRYSHE FLET E NDRYSHE BEN
KALI TROJES U BE QEN
QEN-ZAGAR PERJASHTA DHEMBET
TE HA E TE NDUK NGA KEMBET

VETE NA NGAVE NUK TE NGAME
PISLLEKUN TE GJITHE E PAME]
TE PERGJIGJEM O ANDART
ME MOREDHE TE BARABARTE

PROVOJE MORE HALE
NDAC ME TURKUN NDAC ME NE
PROVOJHE,O BIR PUTANE
TE LESH BREKET KESAJ ANE

MOS HARRO O HORRI HORRIT
DRUNIN E 4 SHTATORIT
JU Q**E E PRAPE SU NGOPET
PERPARA JU VUME SI LOPET!

NE VERTETE JEMI TE GURTE
PO NUK JEMI AQ TE URTE
DOME TE SHAJME,O MAVIE
EDHE ME LIBER SHTEPIE

MORALI YT S'MUND TE NGJALLET
KUR ME KENGE ANDARTI TALLET
ME TURKUN E SHQIPERISE
QE TE MUNDIM ME PESHTYME

SE NE JEMI TE SPROVUAR
HISTORIA NA KA SHKRUAR
KUR S'KISHIM BUKE MORE MUT
HANIM ZJARR EDHE BARUT

NA NGAVE NDAJ TE NGAME
KESHTU DITEM KESHTU THAME
GREK-USHTAR KOKEGORRICE
EC NA PUTH NE PRAPANICE

GREK-USHTAR KOKETHUMBI
FJALA VRET ME SHUM SE PLUMBI
SERISH RESTON DO TA MARESH
PO KJO S'ESHTE NJE PUNE USHTARESH...

C'JANE ATA QE SHKOJNE LART
O-BO-BO C'QEKAN ANDART
I JANE SULUR SHQIPETARIT
QE TI HANE MAJEN E K**T

NE O GREK E THAME TONEN
MER TRA Q**TE KINA NONEN
KRUHU ME DJEMT E SHQIPERISE
PO S'TI Q**GJITH ROPT E SHPISE

_________________

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi


CrokoClub@hotmail.com
Croko
Croko
Shqiptar Krenar
Shqiptar  Krenar

Male Numri i postimeve : 1056
Age : 39
Location : Shkoder
Registration date : 25/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga ELIN prej Wed Jul 29, 2009 10:11 am

a te lumte dora vella ty qe i prure ketu
dhee atij qe i ka formuar !

_________________

WwW.CrokoClub.Com


ELIN
ELIN
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 557
Age : 34
Location : ATHIN
Registration date : 03/10/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga Emi prej Sat Aug 01, 2009 11:40 pm

bo bo mos e lexoje ndonje shqipetar me taftotita Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
dark road 2 heaven
Emi
Emi
Sweet Voice
Sweet Voice

Female Numri i postimeve : 602
Age : 28
Registration date : 08/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga SILVY prej Thu Aug 06, 2009 6:12 pm

hm interesante si poezi !!!!
por mund te ishte perdorur fjalor me i paster !!!
por nga njera ane greku e meriton ti thuash ashtu si poezi Wink
SILVY
SILVY
Nice Girl
Nice Girl

Female Numri i postimeve : 38
Location : Italy
Registration date : 04/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga Croko prej Mon Aug 10, 2009 6:56 pm

po te ishte fjalori me i paster sdo kishte poezia kuptim...

gjithsesi jam mundu qe fjalet banale ti tregoj me pika !!


e drejte dhe ajo qe thua por e kan hake ate poezin !!

_________________

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi


CrokoClub@hotmail.com
Croko
Croko
Shqiptar Krenar
Shqiptar  Krenar

Male Numri i postimeve : 1056
Age : 39
Location : Shkoder
Registration date : 25/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga SILVY prej Mon Aug 10, 2009 7:11 pm

te drejte ke Croko
ata e meritojne jo kete poezi ,..por edhe te tjera me shume !!!!
SILVY
SILVY
Nice Girl
Nice Girl

Female Numri i postimeve : 38
Location : Italy
Registration date : 04/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga Croko prej Mon Aug 10, 2009 7:20 pm

me gjarprin nuk tregoj meshir kshu jan dhe ata !!

_________________

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi


CrokoClub@hotmail.com
Croko
Croko
Shqiptar Krenar
Shqiptar  Krenar

Male Numri i postimeve : 1056
Age : 39
Location : Shkoder
Registration date : 25/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga SILVY prej Mon Aug 10, 2009 7:25 pm

ehe te kuptoj Croko ,.....,..
SILVY
SILVY
Nice Girl
Nice Girl

Female Numri i postimeve : 38
Location : Italy
Registration date : 04/08/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga kapo prej Tue Aug 11, 2009 9:43 pm

Paska plas romanca per grekt ....

_________________
I Always Tell the Truth Even When I Lie
kapo
kapo
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 329
Location : Aty ku jetohet me mir
Registration date : 26/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga Croko prej Fri Sep 04, 2009 3:19 pm

athu do vine kjo kohe


sa kam qesh

_________________

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi


CrokoClub@hotmail.com
Croko
Croko
Shqiptar Krenar
Shqiptar  Krenar

Male Numri i postimeve : 1056
Age : 39
Location : Shkoder
Registration date : 25/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: per greket,with love

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi