CrokoClub Forum Index

Filma shqiptare nga rapidshare

Shko poshtë

Filma shqiptare nga rapidshare

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 11:11 am

ketu zoterinj te nderuar do te gjeni filma shqiptare te kinostudios shqiperia e re etj, te cilet shkarkohen duke pasur nje program [fre rapid downloader] ose [premium rapidshare]


Edituar për herë të fundit nga pr1970 në Sun Nov 01, 2009 11:39 am, edituar 1 herë gjithsej

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

ARJANA

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 11:17 amky film ben fjale per nje vajze dhe nje djale te cilet dashurohen disi ne kshte te veshtira ne nje spital.
esht me interes te mesoni vete perfundimin.

Kerkoj ndjese qe nuk munda te mbledh dot me shume informacione dhe per skrenshot qe mungon.
I lutem moderatorit nese mundet ti plotesoje.

[code]
rapidshare.com Arjana.part1.rar


rapidshare.com Arjana.part2.rar


rapidshare.com Arjana.part3.rar

SHIKIM TE KENDSHEM

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ceta e vogel

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 11:25 am


Filmi "Çeta e vogël" është prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria Sot" në vitin 1979. Regjia: Mark Topallaj, Skenari: Kol Jakova, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Gjon Kapedani.


Përmbajtja e filmit

Bazuar në ngjarjet e vërteta të heronjve të Vigut pesë shokëve luftëtarë të ekzekutuar nga Gjermanët në veri të Shqipërisë gjtaë luftës së Dytë Botërore. Filmi “Çeta e vogël” është çensuruar dhe më pas e xhiruar në një version tjetër.[code]
rapidshare.com Ceta_e_vogel.part1.rar
rapidshare.com Ceta_e_vogel.part2.rar
rapidshare.com Ceta_e_vogel.part3.rar
rapidshare.com Ceta_e_vogel.part4.rar
rapidshare.com Ceta_e_vogel.part5.rar
rapidshare.com Ceta_e_vogel.part6.rar

SHikim te kendshem

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ender per nje karige [dvd rip]

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 11:32 am

photoNjë dëshirë e nëndrejtorit, Koli, është të zëvëndësojë drejtorin që ka dale në pension.
Por Kolin e shqeteson mendimi se mos e zë këtë vend Vjollca, Kryetarja e deges se planit.
Këtë ja vertetojne ëndrrat që ai sheh.
Shqetesimet e tij dalin realiste.
Drejtoreshë vendoset një tjeter punonjëse, gruaja e shoferit Mece.
Skenari: Gjikë Kurtaqi
Regjisor: Fehmi Hoshafi
Operator: Bashkim Asllani
Piktor: Shyqyri Sako
Kompozitor: Tasim Hoshafi
Interpretojnë: Luftar Pajo (Artist i merituar), Shpëtim Shmili, Roland Trebicka, Jetmira Dusha, Kosta Kamberi, Elida Janushi, Katerina Biga, Marika Kallamata, Vasillaq Vangjeli.

[code]
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part01.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part02.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part03.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part04.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part05.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part06.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part07.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part08.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part09.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part10.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part11.rar
rapidshare.com Enderr_per_nje_karrige.part12.rar

SHikim te kendshem

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjale pa fund

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 11:37 am

"Fjalë pa fund" është film shqiptar i vitit 1986 me regji nga Spartak Pecani, skenari nga Natasha Lako, muzikën kompozoi Aleksander Lalo, kurse producent ishte Shqipëria e re.
Përmbajtja e filmit

Bardhyli dhe Madalena janë një çift i sapomartuar. Ata jetojnë të lumtur dhe në harmoni deri në momentin kur Bardhyli ndikohet nga fjalët e komshinjve të panjohur. Midis bashkëshortëve fillojnë zënkat dhe zemërimi.
Aktorët

* Marko Bitraku
* Marika Kallamata
* Xhuljeta Kulla
* Arqile Lipe
* Vladimir Muzha
* Drita Pelingu
* Ndrek Shkjezi
* Luiza Xhuvani[code]
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part01.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part02.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part03.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part04.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part05.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part06.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part07.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part08.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part09.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part10.rar
rapidshare.com Fjale_pa_fund.part11.rar

SHikim te kendshemikim

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I dashur armik

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 11:42 am

photo


I dashur armik është një film shqiptar i prodhuar në Shqipëri në vitin 2004, dhe leshuar ne vitin 2006 edhe ne Gjermani. Eshte xhiruar ne Tiranë dhe Shkodër. Regjizori ia ka dedikuar filmin gjyshit te tij. Personazhi i Harunit bazohet mbi kete karakter real.


Aktorët dhe rolet e tyre në këtë film janë:

* Luiza Xhuvani - Vefi
* Marko Bitraku - Sami
* Helidon Fino - Qasimi
* Birce Hasko - Hoakini
* Niko Kanxheri - Prifti
* Peter Lohmeyer - Franzi
* Nina Petri - Gerta
* Agim Qirjaqi - Ethemi
* Rinaldo Rocco - Giulio
* Lefter Simoni - Vasjani
* Anila Varfi - Ija
* Margarita Xhepa - Nenemadhja
* Ndriçim Xhepa - Haruni

[code]
rapidshare.com I_Dashur_Armik.part1.rar
rapidshare.com I_Dashur_Armik.part2.rar
rapidshare.com I_Dashur_Armik.part3.rar
rapidshare.com I_Dashur_Armik.part4.rar
rapidshare.com I_Dashur_Armik.part5.rar

SHikim te kendshem

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne kufi te dy legjendave

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 11:47 am

photoFilmi "Në kufi të dy legjendave" prodhim i vitit 1981. Regjia: Piro Milkani, Skenari: Vath Koreshi, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Çesk Zadeja.
[redakto] Përmbajtja e filmit

Ngjarjet zhvillohen në kënetën e Nusekanës për të cilën flitet edhe në një legjendë. Në këtë kantier vijnë për të kryer praktikën mësimore dy studente të vitit të parë të agronomies Eda me Borën. Pasioni për profesionin i mobilizon vajzat të ambientohen me jetën. Midis Borës dhe Fanit agronom i ri lindin shkëndijat e dashurisë.[code]
rapidshare.com Ne_kufi_te_dy_legjendave.part1.rar
rapidshare.com Ne_kufi_te_dy_legjendave.part2.rar
rapidshare.com Ne_kufi_te_dy_legjendave.part3.rar
rapidshare.com Ne_kufi_te_dy_legjendave.part4.rar
rapidshare.com Ne_kufi_te_dy_legjendave.part5.rar
rapidshare.com Ne_kufi_te_dy_legjendave.part6.rar
rapidshare.com Ne_kufi_te_dy_legjendave.part7.rar

SHikim te kendshem

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne shtepine tone

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 11:50 am

photoFilmi "Në shtëpinë tonë" prodhim i vitit 1979.

Regjisor: Dhimiter Anagnosti dhe skenar i Kiço Blushi.
Aktorët dhe rolet

* Roza Anagnosti ...
* Bujar Asqeriu ...
* Tatjana Leska ...
* Eptan Lohja ...
* Mimika Luca ...
* Robert Ndrenika ..

[code]
rapidshare.com Ne_shtepine_tone.part1.rar
rapidshare.com Ne_shtepine_tone.part2.rar
rapidshare.com Ne_shtepine_tone.part3.rar
rapidshare.com Ne_shtepine_tone.part4.rar
rapidshare.com Ne_shtepine_tone.part5.rar
rapidshare.com Ne_shtepine_tone.part6.rar
rapidshare.com Ne_shtepine_tone.part7.rar

SHikim te kendshem

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ura prane keshtjelles

Mesazh nga pr1970 prej Sun Nov 01, 2009 12:03 pm

photoProdhim i vitit 1984.
Regjia: Rikard Ljarja
Skenari: Rikard Ljarja
Producent: Shqipëria e re
Muzika: Zef Çoba.


Pershkrimi i Filmit:

Para syve te Salo Briskut dhe djalit te tij meremetues urash zhvillohen ngjarje te pazakonta.
Populli pergatitet te prese me arme pushtuesit. Ky patriotizem i rremben edhe dy meremetusit dhe ne kohen kur mbi ure kalojne ushtaret Italiane, ata e hedhin ate ne ere


[code]
rapidshare.com Ura_prane_keshtjelles.part1.rar
rapidshare.com Ura_prane_keshtjelles.part2.rar
rapidshare.com Ura_prane_keshtjelles.part3.rar
rapidshare.com Ura_prane_keshtjelles.part4.rar

SHIKIM TE KENDSHEM

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Filma shqiptare nga rapidshare

Mesazh nga Emi prej Mon Nov 02, 2009 2:26 pm

filma te paharrushem!!! urime per temen pr1970!

_________________
dark road 2 heaven
avatar
Emi
Sweet Voice
Sweet Voice

Female Numri i postimeve : 602
Age : 28
Registration date : 08/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Filma shqiptare nga rapidshare

Mesazh nga pr1970 prej Tue Nov 17, 2009 11:27 pm

Metropolet [dvd rip]

photo
Metropolet është një film kosovar, i xhiruar në Gjermani i vitit 2005. Ka si regjisor Sunaj Raca dhe shkrimtar Zymber Helmendi.
Aktorët

Blerim Destani ... Beni

Sunaj Raca ... Musa

Faruk Begolli ... Boss

Blerina Binaku ... Nita

Faik Gashi

Isa Kurtishaj

Ardita Lala

Basri Lushtaku

Vlora Nikqi

Liberta Spahiv


[code]
rapidshare.com Metropolet.part1__upload_by_akrepi_.rar
rapidshare.com Metropolet.part2__upload_by_akrepi_.rar
rapidshare.com Metropolet.part3__upload_by_akrepi_.rar
rapidshare.com Metropolet.part5__upload_by_akrepi_.rar
rapidshare.com Metropolet.part6__upload_by_akrepi_.rar
rapidshare.com Metropolet.part7__upload_by_akrepi_.rar

SHikim te kendshem

pr1970
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 25
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Filma shqiptare nga rapidshare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi