CrokoClub Forum Index

TE REJAT NGA SPORTI !

Shko poshtë

TE REJAT NGA SPORTI !

Mesazh nga ELIN prej Wed May 05, 2010 8:32 am

CDO GJE TE RE NGA SPOTI SHQIPETAR I PERDITESHEM

_________________

WwW.CrokoClub.Com


avatar
ELIN
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 557
Age : 34
Location : ATHIN
Registration date : 03/10/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE REJAT NGA SPORTI !

Mesazh nga ELIN prej Wed May 05, 2010 8:32 am

Tashmë këtij sezoni futbollistik po i vjen fundi dhe të gjithë janë duke bërë llogaritë se si ka qenë për ta ky vit, kjo më shumë për “aktorët” e këtij evenimenti, ndërsa të tjerët që kanë qenë spektatorë, apo ndjekës të rregullt të këtij sezoni të Kategorisë Superiore japin mendime dhe flasin se si ishte sipas mendimit të tyre. Duke e parë me të mirat por dhe me të këqijat që ka pasur. Ndërkohë që edhe presidenti i institucionit më të lartë të futbollit në vend, është shprehur se pavarësisht se kampionati ende nuk ka përfunduar Dinamo e ka fituar titullin dhe se këtë vit nuk ka qenë ajo lufta deri në javën e fundit siç ka ndodhur në dy kampionate e fundit, por FSHF-ja do të bëjë një analizë ku do të nxjerrë se kush ishin anët negative dhe pozitive të saj, gjithashtu ai ka folur edhe për projektin për stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”, ku është shprehur se tashmë janë në pritje të përgjigjes nga ana e Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sporteve, pasi projekti që ka ofruar FSHF-ja është gati. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, jep opinionin e tij për sezonin futbollistik 2009-2010. Dukën kësaj here nuk e gjejmë tek zyra e tij e përhershme, pasi ai ndodhet në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz. Duka bën një analizë për kampionatin që po mbyllet, për mandatin e tretë apo projektet e Federatës mbi stadiumin “Qemal Stafa” apo ligjin anti-dhune

_________________

WwW.CrokoClub.Com


avatar
ELIN
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 557
Age : 34
Location : ATHIN
Registration date : 03/10/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE REJAT NGA SPORTI !

Mesazh nga ELIN prej Wed May 05, 2010 8:40 am

Mos ka ardhur koha qe te ndryshohet skema e Superligës dhe të rikthehet me 16 skuadra.
Unë nuk jam specialist për të folur pikërisht mbi ketë temë. Kam dëgjuar se kjo skemë ka qenë e dështuar. Nuk mendoj kështu pasi në 2 vitet e fundit kampionati është diskutuar vetëm në javën e fundit si për titullin kampion ashtu dhe për rënien nga kategoria. Por në fund të fundit janë specialistët, trajnerët, lojtarët dhe protagonistët e këtij sporti që vendosin për këtë gjë. Mendimi im është se me 16 ekipe nuk e kemi luksin për të luajtur duke parë dhe anën financiare të klubeve.

_________________

WwW.CrokoClub.Com


avatar
ELIN
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 557
Age : 34
Location : ATHIN
Registration date : 03/10/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE REJAT NGA SPORTI !

Mesazh nga ELIN prej Wed May 05, 2010 8:41 am

Çfarë po bëhet me stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”?
“Kjo pyetje nuk më takon mua por shtetit shqiptar. Ne kemi bërë gati një projekt për një stadium modern. Ku Shqipëria do ketë luksin të ketë një stadium me parametra ndërkombëtar. Një projekt për një stadium me 35 mijë vende të tipit anglez i shoqëruar me qendra biznesi, lokale, bare pra një stadium i denjë për Champios League dhe evenimente ndërkombëtare. Ky projekt është gati dhe i është çuar Kryeministrit dhe sektorëve përkatës. Tashmë presim përgjigjen e tyre pasi siç dihet stadiumi Qemal Stafa është sh.a dhe nuk mund të investojmë në një pronë të huaj”.

_________________

WwW.CrokoClub.Com


avatar
ELIN
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 557
Age : 34
Location : ATHIN
Registration date : 03/10/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE REJAT NGA SPORTI !

Mesazh nga ELIN prej Thu May 06, 2010 9:16 am

Sport

Murinjo: “Interi meriton respekt!”
5 Maj 2010 Hoze Murinjo përgatit tripletën. Në stadiumin “Olimpiko” kërkon trofeun e parë të sezonit, Kupën e Italisë, një finale që vjen menjëherë pas zhurmës së madhe të shpërthyer pas...

“Zemërimi” i Klaudio Ranierit: “Nuk ka favoritë: 50% me 50%”
5 Maj 2010 Trajneri i Romës, Klaudio Ranieri, nuk kërkon të humbasë aspak kohë me ndeshjen e “inkriminuar” Lacio-Inter (0-2, në Serie A), por është i fokusuar totalisht në finalen e Kupës së...

Çelsi, ofertë “shok” për Paton
5 Maj 2010 Ofertë “shok” e Çelsit: 80 milionë euro për Paton dhe Tiago Silvën. Trajneri Karlo Ançeloti tashmë një hap larg nga fitorja e Premier League në sezonin e tij të parë (ashtu si...

Lacio-Inter shndërrohet në çështje politike në Itali
4 Maj 2010 Humbja e Lacios kundër Interit, me tifozët romanë që kanë inkurajuar kundërshtarët e Interit, duke festuar në rastet e dy golave të shënuar nga skuadra e Hoze Murinjos, është...

Riberi: “Skandali më ka shkatërruar familjen”
4 Maj 2010 Çështja “Zahia Dehar” ka harxhuar shumë “bojë” në mediat e të gjitha llojeve. Por, ndërsa vajza joshëse kishte rrëfyer jetën e saj gjatë një interviste për “Paris Math”, asnjë...

“Hakmarrja” e Lëvit: Kuranji, jashtë Botërorit
4 Maj 2010 Ditë të hidhura për Kevin Kuranyi: të shtunën e kaluar humbi me Shalke 04 titullin kampion, të hënën mori lajmin se nuk ishte listën e Botërorit. Ëndrra për të marrë pjesë në...

Arshavin: “Dua të luaj për Barcelonën”
4 Maj 2010 Sulmuesi i Arsenalit, Andrej Arshavin, deklaroi se ai është gati të largohet nga “Emirejts” gjatë verës dhe të bashkohet me Barcelonën. Futbollisti rus kishte thënë pak kohë më...

“Teatër” me mbathje në futbollin shqiptar
1 Maj 2010 Java e 31-të e Kategorisë Superiore ofroi “bamirësisë” e radhës së Dinamos në humbjen 4-2 me Laçin në “Qemal Stafa”, e gjashta rresht për kampionen në fuqi. Besa dhe Tirana ndanë...

Çelsi-Mançester, dueli i makinave
30 Prill 2010 Në prag të supersfidave të mëdha në Angli, media britanike nuk u kushton të rëndësi vetëm përplasjes së lojtarëve të mëdhenj të dy dyja skuadrave, por edhe një “sfide” midis...

Yjet e sportit, të çmendur pas makinave
30 Prill 2010 Janë yje në fushë, por të çmendur pas makinave të shtrenjta dhe luksoze, për të cilat shpenzojnë shuma marramendëse. Nuk kënaqen me një të vetme, por kanë ndërtuar flotiljet e tua....

“Flota” e Kristiano Ronaldos
30 Prill 2010 “Flota” e makinave të Kristiano Ronaldos besohet se kap një shumë që i kalon 2.5 milionë eurot, dhe këtu nuk përfshihen shumat e parave që ai ka shpenzuar për ndonjë “dhuratëzë” për...

Oliç, ylli i blerë me zero lekë
30 Prill 2010 Një...dy...tre. Nuk është një numërim i thjeshtë aritmetikor. Është numri golave që shënoi sulmuesi i Bajernit Ivica Oliç në fitoren 3-0 të gjermanëve kundër Olimpikut të...

Top-10 sulmuesit më efektivë në Bundesligë
30 Prill 2010 Janë lojtarë të rëndësishëm për ekipet e tyre. Shënojnë shpesh dhe nga golat e tyre varet jo pak ecuria e skuadrave për të cilat ata japin kontributin e tyre me “shifrat e golave”....

Interi në “Shtëpinë e Bardhë”, “Kamp Nou” mbytet në lot
29 Prill 2010 Dhjetë heronj zikaltër sfiduan 11 lojtarë të Barcelonës dhe 90 mijë të pranishëm në “Kamp Nou”, në një humbje të ëmbël 1-0 të Interit, që i çoi kampionin fuqiplotë të Serisë A në...

Shqipëria, e 80-ta në botë
29 Prill 2010 Shqipëria u ngjit tre vende në ranglistën botërore të FIFA-s për muajin prill, duke u pozicionuar tani e 80-ta (e 83-ta në mars 2010) me 406 pikë (+17 pikë rritja). Në Europë,...

Barça-Inter, parafinalja e Madridit
28 Prill 2010 Udhëtimi i jashtëzakonshëm i Barcelonës nën drejtimin e trajnerit Pep Guardiola është në rrezik të madh të paktën në Ligën e Kampioneve, ku kampionëve në fuqi të Europës, u duhet...

Murinjo: “Ndeshja nis nga 3-1”
28 Prill 2010 Trajneri i Interit: “Sanjder do të luajë. Dëshiroj t’i përmbush ëndrrën Moratit”

Interi ka një ëndërr, Barça një obsesion që quhet “Bernabeu”. Dhe ëndrrat janë më të...

Guardiola: “Barça e qetë, Inter ekip i madh”
28 Prill 2010 Pep Guardiola mbërriti me gjysmë ore vonese dhe për më tepër dha një prej konferencave më të shkurtra të tij.

Si po e përjetoni mobilizimi e Barcelonës për këtë ndeshje?...

Oliç çon Bajernin në Madrid
28 Prill 2010 Bajerni i Munihut u bë i pari ekip që preu biletën për në finalen e madhe të Ligës së Kampioneve në “Santiago Bernabeu” të Madridit, më 22 maj, pasi triumfoi 3-0 në “Gerland” kundër...

Van Gal: “Bajerni vdes vetëm në fërshëllimën e fundit”
27 Prill 2010 Trajneri i Bajernit të Munihut, Luis van Gal deklaroi se mënyra më e mirë për të mbrojtur avantazhin 1-0 të ekipit të tij kundër Lionit në ndeshjen e dytë gjysëmfinale në Ligën e...

Pyel: “Eliminuan Realin, tani radha e Bajernit”
27 Prill 2010 Lioni ka nevojë të luajë një futbolli me risk të lartë kundër Bajernit të Munihut në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve për të përmirësuar shanset e tij për të...

Liga e Kampioneve, akti i fundit drejt finales
27 Prill 2010 Është gjithçka gati për tu luajtur ndeshjet e kthimit të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve, me Bajernin e Munihut dhe Interit që e nisin me avantazhin e krijuar pas ndeshjeve...

Memelli do gol për 30-vjetorin
26 Prill 2010 Në ndeshjen kundër Vllaznisë, sulmuesi i Flamurtarit, Migen Memelli, futet me nje mision te dyfishte: ekipor dhe individual. I konsideruar si një bast i madh i fituar nga...

Laçi “the best”, statistikat e 10 sezoneve
26 Prill 2010 Laçi pasi rrëzoi Tiranën nga vendi i dytë, pas asaj fitoreje të jashtëzakonshme në “Qemal Stafa”, synon të dielën të rrëzojë edhe Besën që e kapi këtë vend pas fitores me...

_________________

WwW.CrokoClub.Com


avatar
ELIN
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 557
Age : 34
Location : ATHIN
Registration date : 03/10/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE REJAT NGA SPORTI !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi