CrokoClub Forum Index

Shqiptaret ne Greqi.

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga DeLiCiouS prej Fri Oct 03, 2008 12:22 am

Na tregoni pak ne cfare qyteti jeni,sa kohe keni ne Greqi dhe ju pelqen jeta ne ate vend?
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Durresaku_20 prej Fri Oct 03, 2008 1:30 pm

Un rri ne NJe Qytet i vogel ku Quhet Karditsa ene kam 6-7 vjet dhe jeta te them te drejten esht mir po te dish ta jetosh Razz
avatar
Durresaku_20
Merakli femrash
Merakli femrash

Male Numri i postimeve : 245
Age : 31
Location : Cuba
Registration date : 27/09/2008

http://www.Crokoclub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga DeLiCiouS prej Tue Oct 14, 2008 11:18 pm

Them se ne Greqi ka shum rracizem sa e vertet eshte kjo,dhe ju qe jetoni aty e ndjeni kte gje ?
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Chaos prej Wed Oct 15, 2008 12:09 am

Pse Ronce kishe naj mendje me ardh ktej;

_________________
When life hands you lemons, ask for salt and a bottle of tequila
avatar
Chaos
Dangerous minds
Dangerous minds

Male Numri i postimeve : 1005
Location : Europe
Registration date : 25/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga DeLiCiouS prej Wed Oct 15, 2008 11:14 am

Boo as e kam ne plan.Greqia eshte nje vend i bukur per pushime po jo per te jetuar sidomos per ne Shqiptaret.
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Leon prej Thu Oct 16, 2008 8:28 pm

TiRoNcJa shkruajti:Boo as e kam ne plan.Greqia eshte nje vend i bukur per pushime po jo per te jetuar sidomos per ne Shqiptaret.


ngado qe te shkosh i hujaj ngelen ;

keshu si ne alb ska


vetem po te shkosh si turis esht mir kudo !! nese je emigrant sta var njeri Very Happy
avatar
Leon
Postues Kryesor
Postues Kryesor

Male Numri i postimeve : 104
Registration date : 04/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga DeLiCiouS prej Fri Oct 17, 2008 3:55 pm

E ke shum gabim Luani ndoshta kto gjera ndodhin shum aty ku ka rracizem
sepse ktu ku jeton un ne "Gjermani" jan njerezit e barabart dhe nuk ka te bej fare prejardhja.
Dhe personalish se kam ndjer veten te ulur ose te percmuar ne kte Shtet,kurse ne greqi Shiptari trajtohet si nje kafsh.Nuk munt te them per te gjith por shumica eshte shfrytzimi ne maximum.
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga sara prej Fri Oct 17, 2008 6:48 pm

Hi une jetoj ne athine por mund te them shume pak rrethe kesaj teme racizmi fillon nha vete ne shqipteret opo jo???????????? ne jemi racista Gege me toske dhe keta gjera ndodhin vetem ne popuj me mentalitet shume ..... dhe popujt e varfer sidomos ne ballkan eshte me shume se kudo..respekte
avatar
sara
Bukuroshe
Bukuroshe

Female Numri i postimeve : 51
Registration date : 06/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Elis Duraj prej Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

peshendetje te gjithve! ne cdo vend te botes ka rracizem pa perjashtim! doja te shtoja dicka te komenti i sares ne shiqeptaret jemi cik rracista po e kemi nga keq trajtimi sepse greku nuk i dihet sa djem neneash kan vrar maleve dhe shum gjera te tjera...
kshuqe e jona nuk eshte rracizem eshte urrejte per te keqiat qe na kan bere
avatar
Elis Duraj
Cun Flori
Cun Flori

Male Numri i postimeve : 113
Age : 32
Location : inferno
Registration date : 03/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga aktori-rome prej Sat Oct 18, 2008 3:59 am

pershendetje
jam dakort me sarandjotin nuk esht rracizem por urreitje ndaih grekeve mos harroni camerin kush na e mori? doja te shtoja se edhe populli italian esht racist sidomos kohet e fundit qe po rilindin grupet fashiste.por mos harroim se ne shqipetaret kudo qe kemi vajtur e kemi len njollen ton per hajduta vrases e tij..neise un jam me mendimi qe cdo njeri mbjell ate qe korr dhe mos harroni frazen ton te vjter VDEKJE FASHIZMIT.......LIRI POPULLIT.RROFT SHQIPERIA
avatar
aktori-rome
I Ri
I Ri

Male Numri i postimeve : 28
Age : 31
Registration date : 27/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga kapo prej Sun Oct 19, 2008 3:21 pm

ketu mundeni te kuptoni se kush jan greket !!

nuk po boj komente shikoni filmin se esht 100% histori e vertete !!

pastaj do komentoj do ju lutesha te gjithve qe te shikojne filmin e pastaj te flasin !!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Film Grek qe flet per nje Shqiptar i cili morri peng nje autobuz per te demonstruar dhe per te protestuar kunder shtetit grek dhe rracizmit ndaj Shqipetareve. I denuar me Arme pa Leje nga bosi i tij, policet grek e keqtrajtojne dhe Elioni mendon si te beje te pamunduren dhe te nxjerr ne shfaqe fytyren e vertete Greke.

Per te shikuar Filmin --kliko ketu !

_________________
I Always Tell the Truth Even When I Lie
avatar
kapo
WebMaster
WebMaster

Male Numri i postimeve : 329
Location : Aty ku jetohet me mir
Registration date : 26/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga DeLiCiouS prej Sun Oct 19, 2008 3:31 pm

Normal qe rracizem ke kudo dhe Shqiptari midis vetes por jan shum lloj rracizmi ne nuk i turturojm dhe as ato ne thjesht i kemi inat.Dhe per sa i perket filmit...Un e kam par kte Film dhe me ka len shum mbresa Por doja te thoja ktu shikohet shum mire kush eshte kush eshte Greku gjat gjith filmit porrr ne fund tregon se kush eshte Shqiptari:( nje ngjarje e dhimshme.
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Chaos prej Sun Oct 19, 2008 9:29 pm

Ca ste vret te ben me te forte.

_________________
When life hands you lemons, ask for salt and a bottle of tequila
avatar
Chaos
Dangerous minds
Dangerous minds

Male Numri i postimeve : 1005
Location : Europe
Registration date : 25/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Lorena prej Mon Oct 27, 2008 10:24 am

Sad Diku me lart lexova eshte urrejtje,,, po jam shume dakort Urrejtje + zili keto jane ndjenjat qe kane greket per ne.Une personalisht kam hasur shume raste te tilla ne Gr

psh:Me thoshte nje greke mua une jam raciste me shqiptaret nuk e mohoj ok mi i thoja une e dreta jote kjo.Kur nje dite e shof une kete me nje shqiptar ne nje supermarket waw thashe me vete racistja,,, i shkoj te dyqani te nesermen dhe i thashe po ti mi nuk je raciste me shqiptaret ? po me tha jam ,, po si je mi i thashe ne momentin qe ti ben pazarin me shqiptar e quan racizem ? eshte shoku i cunit tha djale i mire etj etj.. moj ti i thashe mos ke urrejte mi goc se vetem RACIZEM nuk quhet kjo ndjenja jote njese... ajo kembngulte qe ishte raciste.Puna eshte se per mendimin tim greket vetem raciste nuk jane Interezaxhij Po.


Kurse midis nesh (Shqiptarve) une perseri e quaj ZILI, HASET

U se harrova une jetoj nje nje ishull dhe ne Athine ishulli me pelqen me shume ne fakt Smile
avatar
Lorena
Bukuroshe
Bukuroshe

Numri i postimeve : 19
Registration date : 26/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga DeLiCiouS prej Thu Nov 13, 2008 4:22 pm

Per bukuri dhe mua me pelqen Greqia per pushime po per te jetuar sesi me duket Smile
po ndoshta dhe ngaqe sjam msuar te jetoj vend tjeter pervec se ktu ku jam.Njeriu msohet me gjithshka ne fakt.Dhe gjuha me pelqen por nuk me pelqejn njerezit me duket popull shum rracist :S
avatar
DeLiCiouS
DeLiCiOuS
DeLiCiOuS

Female Numri i postimeve : 1356
Registration date : 28/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Petrit prej Sun Dec 07, 2008 6:00 pm

ku jeni patriota
avatar
Petrit
Bisha
Bisha

Male Numri i postimeve : 58
Registration date : 02/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga MooN prej Mon Dec 08, 2008 11:07 am

Hellooooooo greqia Very Happy

_________________
Act Dumb , Play Smart
avatar
MooN
Super Moderator
Super Moderator

Female Numri i postimeve : 543
Location : MooN
Registration date : 29/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Beko prej Mon Dec 08, 2008 12:59 pm

ne greqi edhe nuk jam edhe nuk me pelqen te shkoj sepse jan popull rracista tani me ngjarjen e fundit pra vrasjen e 15 vjecarit e treguan veten ..

_________________


avatar
Beko
Moderator
Moderator

Male Numri i postimeve : 154
Age : 28
Location : Tirana
Registration date : 01/12/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Lorena prej Tue Dec 09, 2008 9:05 am

Me te vertet vrasja e 15 vjecarit Aleksander eshte shume prekese :S Veprimin e policit nuk e justifikon asnje shak... me te vertet me vjen shume keq
avatar
Lorena
Bukuroshe
Bukuroshe

Numri i postimeve : 19
Registration date : 26/10/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga JoKeR prej Tue Dec 09, 2008 8:18 pm

shqiptaret ne greqi trajtohen si kafshe

_________________
I Will Have My Vendetta , In This Live Or The Next
avatar
JoKeR
Vendetta
Vendetta

Male Numri i postimeve : 896
Age : 26
Location : Darkness
Registration date : 26/11/2008

http://www.crokoclub.tk/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Chaos prej Tue Dec 09, 2008 8:47 pm

O Joker ne cilin planet te greqise jeton ti djali?

_________________
When life hands you lemons, ask for salt and a bottle of tequila
avatar
Chaos
Dangerous minds
Dangerous minds

Male Numri i postimeve : 1005
Location : Europe
Registration date : 25/09/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Croko prej Tue Dec 09, 2008 9:31 pm

joker shkruajti:shqiptaret ne greqi trajtohen si kafshe


100 her e kam thon nje gjo mer djal pse futeni me bo pershtypje kot na sa koti


shqiptaret ne GR jetojne si mbreten a pse nuk don ti apo keshu jeni msu me fole pa fakte ??

neve punes i thojme pune e qefit qefe si ne gr per qefe ska se bon zoti me mire


pastaj sjemi nga ato qe punojme nga 20 ore e ne darke hajme maKArona per suvenir !

kudo qe te shkosh do gjesh rracizem edhe mos ja fut kot se guri ronde pesho ne vend te vet !

me thuj ku jeton se i di do vende te botes mire ??

se juve ju trajtojne si shtaze mase !!

shqiptaret ne gr kan dyqane vila etera gjona !!

nga ju ca keni bo ma shum ???

nuk po te livdoj greket se sju kam Q*** motrat e jam anti grek po flisi keq per ne qe jetojme ne gr e ja fusi dhe kote !!

_________________

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi


CrokoClub@hotmail.com
avatar
Croko
Shqiptar Krenar
Shqiptar  Krenar

Male Numri i postimeve : 1056
Age : 39
Location : Shkoder
Registration date : 25/09/2008

http://www.CrokoClub.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga JoKeR prej Tue Dec 09, 2008 10:49 pm

UN E DI QE NUK JU PELQEN REALITETI POR NE FAKT KESHTU ESHT SE KSHU PO NA I TREGOJN VETE SHQIPTARET E GREQISE . JUVE MUND TJU PELQEJ OSE JO REALITETI , ESHT PUNA JUJ

_________________
I Will Have My Vendetta , In This Live Or The Next
avatar
JoKeR
Vendetta
Vendetta

Male Numri i postimeve : 896
Age : 26
Location : Darkness
Registration date : 26/11/2008

http://www.crokoclub.tk/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga JoKeR prej Tue Dec 09, 2008 10:52 pm

DHE SA PER TY CROKO
NUK HY UN KTU PER T BO PERSHTYPJE SE NUK KA NJERI KTU TE CILIT DUA TI BEJ PERSHTYPJE , A KUPTO
NQOFTSE TY TE DUKET KSHU (SE UN HY PER TBO PERSHTYPJE) MVJEN KEQ PO STA NDRYSHOJ DOT MENDIMIN
MENDIMI JOT

_________________
I Will Have My Vendetta , In This Live Or The Next
avatar
JoKeR
Vendetta
Vendetta

Male Numri i postimeve : 896
Age : 26
Location : Darkness
Registration date : 26/11/2008

http://www.crokoclub.tk/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga JoKeR prej Tue Dec 09, 2008 10:53 pm

O Joker ne cilin planet te greqise jeton ti djali?
NQOFTSE TI E DI SE GREQIA NDAHET ME PLANETE QEKE MRAPA BOTE

_________________
I Will Have My Vendetta , In This Live Or The Next
avatar
JoKeR
Vendetta
Vendetta

Male Numri i postimeve : 896
Age : 26
Location : Darkness
Registration date : 26/11/2008

http://www.crokoclub.tk/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Shqiptaret ne Greqi.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi